/** * Post API: Walker_PageDropdown class * * @package WordPress * @subpackage Post * @since 4.4.0 */ /** * Core class used to create an HTML drop-down list of pages. * * @since 2.1.0 * * @see Walker */ class Walker_PageDropdown extends Walker { /** * What the class handles. * * @since 2.1.0 * @var string * * @see Walker::$tree_type */ public $tree_type = 'page'; /** * Database fields to use. * * @since 2.1.0 * @var array * * @see Walker::$db_fields * @todo Decouple this */ public $db_fields = array( 'parent' => 'post_parent', 'id' => 'ID', ); /** * Starts the element output. * * @since 2.1.0 * * @see Walker::start_el() * * @param string $output Used to append additional content. Passed by reference. * @param WP_Post $page Page data object. * @param int $depth Optional. Depth of page in reference to parent pages. Used for padding. * Default 0. * @param array $args Optional. Uses 'selected' argument for selected page to set selected HTML * attribute for option element. Uses 'value_field' argument to fill "value" * attribute. See wp_dropdown_pages(). Default empty array. * @param int $id Optional. ID of the current page. Default 0 (unused). */ public function start_el( &$output, $page, $depth = 0, $args = array(), $id = 0 ) { $pad = str_repeat( ' ', $depth * 3 ); if ( ! isset( $args['value_field'] ) || ! isset( $page->{$args['value_field']} ) ) { $args['value_field'] = 'ID'; } $output .= "tn"; } } F.A.Q. - Hidone

F.A.Q.

FAQ

Rejestracja

Dlaczego prosimy Cię o dane karty płatniczej?

Wszystkie płatności odbywają się automatycznie przez aplikację HiDone. Dzięki temu będziesz mieć również pewność, że zapłacisz taką kwotę, jaka została zaakceptowana w aplikacji. W trosce o Twoje bezpieczeństwo i przejrzystość płatności niezbędne jest dodanie karty płatniczej podczas zamawiania pierwszej usługi. Dane te posłużą jedynie do rozliczenia zamawianych przez Ciebie usług.

Co to jest Kod Polecający?

KOD POLECAJĄCY umożliwia nowym użytkownikom otrzymanie rabatu na pierwszą zamówioną usługę. W momencie wykorzystania go, osoba polecająca, która podzieliła się kodem, również otrzyma zniżkę na następne zlecenie. Kod może wygenerować każdy użytkownik wybierając opcję z menu bocznego aplikacji: ZAPROŚ ZNAJOMYCH.

Dlaczego wysyłamy Ci SMS weryfikacyjny?

Kod weryfikacyjny SMS zwiększa bezpieczeństwo i wiarygodność każdego użytkownika aplikacji.  Jeżeli nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego SMS od razu, możesz skorzystać z opcji WYŚLIJ KOD SMS PONOWNIE. Upewnij się, że podany został właściwy numer telefonu.

Jak przebiega proces rejestracji?

Aby utworzyć konto wystarczy uruchomić aplikację, a następnie nacisnąć przycisk ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ. Na kolejnym ekranie możesz wybrać dogodny dla siebie sposób logowania: przez Facebooka, Google’a lub przez utworzenie nowego konta. Wystarczy kliknąć przycisk ZAREJESTRUJ. ‍ Kolejny krok to uzupełnienie kilku podstawowych informacji jak: Imię, Nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz data urodzenia. ‍ Dzięki logowaniu przez Facebooka lub Google’a część Twoich danych zostanie automatycznie uzupełniona (z późniejszą możliwość ich edycji). Aby móc korzystać z aplikacji musisz mieć ukończone 18 lat.

Edycja profilu

Czy mogę dodać kilka kart płatniczych?

Tak. W edycji profilu możesz dodać więcej niż jedną kartę płatniczą. Możesz zdecydować z której karty płatność będzie pobierana w pierwszej kolejności. Jeżeli nie będzie na niej wystarczających środków, aplikacja będzie kontynuowała próby pobrania opłaty z kolejnych dodanych kart. Płatność będzie pobrana wyłącznie z jednej karty. Domyślną kartę płatniczą możesz zmienić zawsze, gdy nie jesteś w trakcie usługi.

Czy mogę dodać kilka adresów?

Dla Twojej wygody udostępniliśmy możliwość dodania kilku adresów, na które możesz zamawiać usługi. Jeżeli nie jesteś akurat w domu, albo chcesz zamówić kogoś np. dla swoich rodziców lub znajomych dodaj ich adresy do listy i wybieraj je w szybki sposób podczas wyszukiwania. Do każdej lokalizacji możesz przypisać etykietę z nazwą (np. DOM), aby łatwiej było Ci je później rozróżnić.

Zamówienie usługi

Czy pracownik będzie miał ze sobą potrzebne narzędzia?

Pozostawiamy dużą swobodę wszystkim naszym użytkownikom, dlatego warto omówić szczegóły wykonywanej usługi przed jej rozpoczęciem poprzez wewnętrzny komunikator. Dzięki temu wyjaśnicie wszystkie niezbędne szczegóły jeszcze przed przybyciem wykonawcy usługi na miejsce zlecenia.

Czy będę mieć kontakt z pracownikiem?

Dbamy o bezpieczeństwo komunikacji, dlatego przygotowaliśmy dla użytkowników wewnętrzny czat. Zachęcamy, aby cała komunikacja odbywała się przez aplikację HiDone, dzięki czemu zawsze będzie można się do niej odnieść w sytuacjach spornych. Aby rozpocząć rozmowę wystarczy wybrać opcję CZAT przy danym zleceniu w Twoim kalendarzu. Kontakt z drugą osobą będzie możliwy od momentu zaakceptowania usługi przez cały czas jej trwania. Po zakończeniu usługi dana rozmowa trafia do archiwum, dostępnego w kalendarzu zakończonych usług. ‍ W każdej chwili możesz też skontaktować się z HiDone - wybierając opcję czatu z zakładki POMOC w menu bocznym.

Dlaczego nie mogę zamówić usługi?

W przypadku jakiegokolwiek problemu z zamówieniem usługi upewnij się, że na pewno posiadasz: ‍ 1. Zarejestrowane konto 2. Podane dane karty płatniczej 3. Opłaconą wcześniejszą usługę 4. Połączenie z internetem ‍ Możliwe są też tymczasowe problemy połączenia z serwerem niezależne od żadnej ze stron lub brak dostępności w danej chwili pracowników dla danej usługi w twojej okolicy. Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami - poprzez CZAT w aplikacji.

Jak wygląda proces zamawiania?

Aby zamówić usługę wystarczy wybrać kategorię, a następnie interesującą Cię usługę. W kolejnym kroku dostaniesz do wyboru termin oraz - w wypadku usług mierzonych czasem a nie zadaniem - możliwość oszacowania czasu potrzebnego na wykonanie pracy. Upewnij się, że oznaczony został poprawny adres, na jaki zamawiasz usługę. Po określeniu szczegółów dotyczących usługi, pojawi się lista pracowników spełniających kryteria. Znajdują się na niej takie dane jak: zdjęcie, imię, wiek, ocena oraz stawka. Aby zamówić danego pracownika wystarczy wybrać jego profil i kliknąć ZAMAWIAM. Teraz pozostaje już tylko zaczekać aż pracownik zaakceptuje zlecenie. Jeżeli tego nie wykona w interesującym Cię czasie, możesz odwołać to zlecenie i wyszukać ponownie kogoś innego.

Przebieg usługi

Pracownik się nie pojawił – co zrobić?

Jeżeli czas rozpoczęcia usługi już wybił a pracownik jeszcze się nie pojawił, w pierwszej kolejności spróbuj się z nim skontaktować poprzez wewnętrzny komunikator. Naliczanie płatności rozpocznie się dopiero w momencie potwierdzenia rozpoczęcia jej wykonywania w aplikacji. Jeżeli pracownik nie odzywa się, możesz odwołać dane zlecenie i poinformować nas o tym fakcie. Zostanie Ci zaproponowane wyszukanie błyskawiczne innego wykonawcy do tej usługi na określoną przez Ciebie porę. W przypadku gdy uznasz, że pracownik rażąco naruszył regulamin - skorzystaj z opcji reklamacji usługi wybierając opcję POMOCY i kontaktu z HiDone. Tam wybierz pole ZGŁOŚ REKLAMACJĘ. ‍Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać używając wewnętrznego komunikatora.

Co zrobić jeśli Twoje oczekiwania były inne niż finalny efekt usługi?

Zależy nam na Twoim zadowoleniu, dlatego udostępniamy Ci wiele narzędzi, dzięki którym możesz nas poinformować o swojej opinii.Jeśli Twoje oczekiwania były inne niż finalny efekt usługi, możesz wyrazić swoją opinię wystawiając ocenę po zakończonym zleceniu. W przypadku ocenienia usługi na 1-2 gwiazdki pojawi się możliwość wysłania do nas komentarza z informacją co poszło nie tak.Jeżeli w trakcie usługi coś nie odpowiada twoim oczekiwaniom, możesz ją przerwać samodzielnie. W przypadku gdy uznasz, że pracownik rażąco naruszył regulamin - skorzystaj z opcji reklamacji usługi wybierając opcję POMOCY i kontaktu z HiDone. Tam wybierz pole ZGŁOŚ  REKLAMACJĘ. ‍Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać używając wewnętrznego komunikatora.

Czy mogę samodzielnie przerwać wykonywanie usługi?

Zakończenie usługi należy do zadań pracownika. Jednak jeżeli z jakiegokolwiek powodu chcesz samodzielnie zakończyć jej trwanie - masz taką możliwość. W kalendarzu przy danym zadaniu możesz awaryjnie przerwać zlecenie. Zostanie naliczona opłata za dotychczasowy czas pracy, a pracownik zakończy wykonywanie usługi w tym momencie.

Czy usługa może potrwać dłużej niż wstępnie wskazano?

Okres na jaki rezerwujesz danego pracownika jest tylko orientacyjny. Pomaga on pracownikowi określić swoją dostępność. Dokładny czas za jaki rozliczane jest zlecenie to okres od kliknięcia rozpoczęcia usługi do potwierdzenia jej zakończenia. Jeżeli dany wykonawca ma możliwość kontynuowania zlecenia po szacowanym orientacyjnym czasie, nic nie stoi na przeszkodzie, by je kontynuować.

Dlaczego to ważne, aby ocenić usługę?

Ocena jest dla nas ważna, ponieważ dzięki temu  jakość wykonywanych usług jest zweryfikowana. Po zakończonej usłudze poprosimy Cię o jej ocenienie. Najpierw wybierz ocenę główną za całość usługi, a następnie oceń punktualność i uprzejmość pracownika oraz jakość i szybkość wykonania usługi. W przypadku ocenienia usługi na 1-2 gwiazdki pojawi się możliwość wysłania do nas komentarza z informacją co poszło nie tak.

Jak przebiega usługa?

Kiedy zamówisz wykonawcę usługi i otrzymasz potwierdzenie przyjęcia twojego zlecenia, wystarczy zaczekać na przybycie pracownika. Zadaniem pracownika będzie oznaczyć moment rozpoczęcia usługi. Poinformujemy Cię o rozpoczęciu naliczania opłaty. Nie musisz nic więcej robić, obsługa zlecenia spoczywa po stronie pracownika. Po wykonanej usłudze pracownik potwierdza, że ją zakończył, co jest równoznaczne z zakończeniem naliczania opłaty za jej wykonanie. Również i w tym przypadku dostaniesz potwierdzenie z podsumowaniem usługi i płatności. Po wszystkim będziesz mieć możliwość ocenienia jakości wykonanego zlecenia.

Zmiana terminu usługi

Czy mogę przełożyć termin usługi?

Jeżeli potrzebujesz przełożyć termin usługi możesz to zrobić w dowolnym momencie
(nie później niż 2 godziny przed jej rozpoczęciem). Wybierając opcję przełożenia
terminu przy danym zleceniu zostanie Ci wyświetlone okno ze wszystkimi
dostępnymi terminami danego pracownika na najbliższe 7 dni. Możesz wybrać ten,
który Ci najbardziej odpowiada.

Czy mogę odwołać usługę?

W każdym momencie możesz odwołać usługę. Jeśli zrobisz to na minimum 2 godziny
przed jej rozpoczęciem, nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeżeli dana usługa już
się rozpoczęła, a Ty z jakiegokolwiek powodu chcesz samodzielnie zakończyć jej
trwanie - również masz taką możliwość.

Płatności

Co zrobić, jeśli mam problem z płatnością?

W przypadku problemów z dokonaniem płatności sprawdź, czy podane dane karty płatniczej są właściwe i upewnij się, że posiadasz na koncie odpowiednie środki. Jeżeli problem z płatnością występuje nadal - skontaktuj się z nami poprzez wewnętrzny komunikator dostępny w zakładce POMOC w menu bocznym.

Jak wygląda proces płatności za usługę?

Opłata za usługę zaczyna być naliczana w chwili, gdy pracownik oznaczy rozpoczęcie usługi w aplikacji. Ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie transakcji obu stron, na Twoim koncie powstanie blokada pieniężna. Zostanie ona zwolniona w momencie zakończenia usługi, po czym nastąpi pobranie pełnej, wcześniej ustalonej kwoty za zlecenie. W przypadku stawki godzinowej, naliczanie opłaty odbywa się w blokach 15-minutowych.

Czy korzystanie z aplikacji kosztuje?

Używanie aplikacji HiDone i wyszukiwanie wykonawców usług jest całkowicie darmowe. Płacisz jedynie za usługę wykonaną przez pracownika (w koszt wliczona jest opłata serwisowa platformy HiDone).

Kwestie formalne

Jak pozyskiwać zlecenia?

Zlecenia będą spływać do Ciebie same zawsze kiedy masz ustawioną dostępność. Upewnij się, że masz uzupełniony profil pracownika (w tym aktualny kalendarz). Zwróć uwagę na jakość wykonywanych usług, aby mieć jak najlepsze opinie. Im wyższa ocena tym chętniej Twoja osoba będzie wybierana z listy proponowanych osób. Dodanie krótkiego opisu pozwala zwiększyć zaufanie wśród klientów i wyróżnić Cię na tle innych wykonawców.

Czy muszę być osobą pełnoletnią, żeby wykonywać usługi?

Tak, musisz być osobą pełnoletnią, aby móc wykonywać usługi i dokonywać rozliczeń w aplikacji.

Czy muszę podpisywać umowę z HiDone?

Nie zawierasz żadnej umowy pisemnej z HiDone. Jedyną formą regulacji współpracy z platformą HiDone jest zaakceptowany przez Ciebie w trakcie rejestracji regulamin.

Czy będę musiał rozliczyć się z urzędem skarbowym?

Zgodnie z regulaminem HiDone rozliczenia za dochód z wykonanych zleceń leżą po stronie wykonawcy usługi i powinny być zgodne z prawem lokalnym. Proces rozliczenia usługi i wszystkie kwestie formalne związane z jej wykonywaniem są opisane w regulaminie HiDone.

Ile mogę zarobić z HiDone?

Nie ma limitu tego ile pieniędzy możesz zarobić wykonując usługi. Wszystko zależy od Twoich chęci, czasu i jakości wykonywanej pracy. Im więcej zleceń przyjmiesz, tym wyższe będą twoje zarobki.

Rejestracja

Kiedy mogę rozpocząć pracę?

Po zakończonej rejestracji Twoje zgłoszenie przejdzie proces weryfikacji, który może potrwać do 24 godzin. Gdy proces ten dobiegnie końca otrzymasz informację, że możesz rozpocząć zarabianie z HiDone zgodnie z ustalonym przez Ciebie grafikiem.

Dlaczego prosicie mnie o dane karty, skoro nie chcę zamawiać usług tylko je świadczyć?

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników aplikacji, każda osoba, która chce zostać wykonawcą usługi dodaje numer karty w celu weryfikacji tożsamości. Pobierzemy z niej 1 PLN, który natychmiast Ci zwrócimy.

Dlaczego prosicie mnie o podanie danych do konta bankowego?

Prosimy Cię o podanie danych konta w celu przesłania na nie wypłaty za wykonane przez Ciebie usługi. Wszystkie płatności za usługi są wykonywane automatycznie przez aplikację. Przelew wysyłamy do Ciebie maksymalnie po 24 godzinach (dni robocze).

Dlaczego prosicie mnie o uzupełnienie kalendarza?

To Ty wybierasz kiedy chcesz i możesz pracować. Będziesz otrzymywać propozycje zleceń tylko w godzinach swojej dostępności. Im więcej godzin zaznaczysz, tym więcej zleceń możesz otrzymywać. Kalendarz uzupełniasz w trybie tygodniowym (domyślnie każdy tydzień ustawia się tak samo jak poprzedni). Możesz go edytować w dowolnym momencie w EDYCJI PROFILU (Dostępność).

Jak przebiega proces rejestracji?

Aby móc zarabiać z HiDone należy najpierw założyć konto użytkownika. Pod koniec rejestracji wystarczy wybrać opcję CHCĘ DODATKOWO ŚWIADCZYĆ USŁUGI i uzupełnić dodatkowe informacje jak: usługi, stawkę i dni oraz godziny w jakie możesz pracować. W kolejnym kroku pozostaje już tylko podać dane konta bankowego, na które będziesz dostawać wypłatę za wykonane usługi. Ostatni krok to dane karty kredytowej. Celem weryfikacji tożsamości pobierzemy z niej 1 PLN, który natychmiast Ci zwrócimy. Możesz przejść do tego procesu również w dowolnym momencie wybierając z menu bocznego opcję ZACZNIJ ZARABIAĆ. Wszystkie powyższe dane będzie można edytować również później w TWOIM PROFILU. Po zakończonej rejestracji twoje zgłoszenie przejdzie proces weryfikacji. Gdy proces ten dobiegnie końca otrzymasz informację, że możesz rozpocząć zarabianie z HiDone zgodnie z ustalonym przez Ciebie grafikiem.

Kto może zostać pracownikiem?

Pracownikiem może zostać każdy, kto chce zarabiać na swoich umiejętnościach. Nie musisz nawet posiadać działalności gospodarczej. Wystarczą chęci i odrobina czasu wolnego.

Edycja profilu

Czy pracownik musi ustalić stawki usługi?

Tak. To Ty decydujesz za jaką kwotę wykonujesz daną usługę. Aby kwota została naliczona musisz ją najpierw określić (przy rejestracji lub później w edycji profilu). Określasz ile chcesz zarobić za wykonaną pracę. W zależności od rodzaju usług podajesz stawkę za godzinę pracy lub za całą usługę. Podając kwotę, którą chcesz zarobić, widzisz również kwotę, która będzie się wyświetlać klientowi (zawiera opłatę serwisową platformy HiDone).

W jakim celu pracownik dodaje opis?

Dodanie krótkiego opisu pozwala zwiększyć zaufanie wśród klientów i wyróżnić twoją osobę na tle innych wykonawców. Co więcej, możesz umieścić tu również dodatkowe informacje odnośnie szczegółów usług, które wykonujesz.

Płatności

Jak wygląda proces rozliczenia?

Proces rozliczenia usługi i wszystkie kwestie formalne związane z jej wykonywaniem są opisane w regulaminie HiDone.

Kiedy i jak otrzymam wypłatę?

Należne Ci środki wysyłamy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od wykonania usługi. Płatność zostanie wykonana przelewem na konto, które zostało podane w Twoim profilu. Wszystkie transakcje za usługi są wykonywane automatycznie w aplikacji. W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się z nami poprzez wewnętrzny komunikator w dziale POMOC w menu bocznym.

Czy płacę za przyjmowanie zleceń?

Nie, korzystanie z aplikacji jest darmowe. Nie ponosisz również żadnych kosztów związanych z wystawianiem bądź przyjmowaniem zleceń.

Czy płacę za posiadanie konta na HiDone?

Nie. Posiadanie konta na HiDone jest całkowicie darmowe bez względu na to czy zamawiasz usługi, czy chcesz je również wykonywać.

Przebieg usługi

Czy mogę skontaktować się z klientem?

Dbamy o bezpieczeństwo komunikacji, dlatego przygotowaliśmy dla użytkowników wewnętrzny czat. Zachęcamy, aby cała komunikacja odbywała się przez aplikację HiDone, dzięki czemu zawsze będzie można się do niej odnieść w sytuacjach spornych. Aby rozpocząć rozmowę wystarczy wybrać opcję CZAT przy danym zleceniu w swoim kalendarzu. Kontakt z drugą osobą będzie możliwy od zaakceptowania usługi przez cały czas jej trwania. Po zakończeniu usługi dana rozmowa trafia do archiwum dostępnego z kalendarza poprzednich usług. W każdej chwili możesz też skontaktować się z HiDone - wybierając opcję czatu z POMOCY w Menu bocznym.

Co jeśli coś pójdzie nie tak?

Zawsze możesz skontaktować się z nami poprzez wewnętrzny komunikator w dziale POMOC w menu bocznym.

Dlaczego to ważne, aby ocenić klienta po zakończeniu usługi?

Dbamy o wiarygodność i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Ocenianie klientów jest ważnym etapem budowania zadowolenia zarówno pracowników, jak i klientów.

Jak wygląda proces usługi po stronie pracownika?

Na 15 minut przed rozpoczęciem usługi dostaniesz przypomnienie o zbliżającym się czasie jej rozpoczęcia. Dla ułatwienia całego procesu rozliczania usługi, to Ty określisz kiedy rzeczywiście rozpoczynasz jej wykonywanie i kiedy kończysz usługę. Możesz to zrobić nawet jeśli faktyczna usługa rozpocznie lub zakończy się w innym momencie niż zarezerwowano. Klient będzie o wszystkim na bieżąco informowany, może też przerwać usługę na żądanie. Pamiętaj - to Twoje zadanie jako wykonawcy usługi, żeby oznaczyć początek i koniec wykonywania usługi i to na tej podstawie naliczona będzie płatność.

Jak określić miejsce, gdzie wykonuję usługi?

Dbamy o to, żeby usługi mogły być wykonywane szybko, a czas dojazdu na miejsce wykonywania zlecenia był jak najkrótszy. Dlatego też obszar wykonywania usługi jest powiązany z Twoją lokalizacją. Klienci wyszukują pracowników znajdujących się w obrębie 15 km od wybranego przez nich adresu.

Zmiana terminu usługi

Czy mogę przełożyć termin usługi?

Nie możesz przełożyć terminu usługi. W przypadku wydarzenia losowego, które uniemożliwia Ci wykonanie danej usługi o umówionej porze, możesz poprosić klienta o przełożenie terminu zlecenia. Będzie mógł on wybrać jeden z twoich dostępnych terminów w ciągu najbliższych 7 dni.

Czy mogę odwołać usługę?

Rozumiemy, że zdarzają się sytuacje losowe, które mogą uniemożliwić Ci wykonanie danej usługi. Przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli na odwołanie zaakceptowanego już zlecenia. W trosce o komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników poprosimy Cię o podanie powodu odwołania usługi, aby możliwe było kontynuowanie kolejnych zleceń.