Jak wybrać idealne zdjęcie do swojego profilu

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Ta zasada przekłada się właściwie (stety, niestety) na wszystkie aspekty życia. Poza świetną średnią ocen, wykonanych 100 zleceń i oszałamiającą stawkę godzinową, warto też zadbać o odpowiednie zdjęcie profilowe. Jak wybrać takie, które nie tylko nie odstraszy Twoich potencjalnych klientów, ale wręcz sprawi, że znacznie chętniej zamówią usługę u Ciebie?

W wyborze zdjęcia należy kierować się zasadą z pierwszego akapitu tego artykułu. I tu właściwie moglibyśmy ten artykuł skończyć, dodając jeszcze, że jakiekolwiek zdjęcie będzie lepsze, niż brak zdjęcia. Ale chcemy jednak nieco rozwinąć tę myśl, dodając, że nie, nie każde zdjęcie jest lepsze niż jego brak.

Zdjęcie powinno wzbudzać zaufanie i pokazywać kim jesteś. Zdajemy sobie sprawę, żę to tylko miniaturka, a jednak widzieliśmy nieco zdjęć w swoim życiu (i w życiu naszej aplikacji), by stwierdzić, że nawet miniaturka może skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Zdjęcia typu „impreza z kolegami” i „dziubek” najlepiej unikać. Chcesz wzbudzać przede wszystkim zaufanie, niezależnie od tego jakie usługi świadczysz. Te zdjęcia nadają się (czasem!) na profile społecznościowe. HiDone nie jest takim portalem, to platforma do zarabiania pieniędzy. Najlepiej wiec podejść do dodawania zdjęcia tak, jak do rozmowy o pracę i dodać zdjęcie takie, jakie wysłałbyś i wysłałabyś swojemu potencjalnemu pracodawcy. Postaw na profesjonalizm! Nie bój się okularów i koszuli, jeśli chcesz udzielać korepetycji, albo świadczyć usługi z kategorii opieki. Nie bój się zdjęcia ze zwierzętami, jeśli to one są Twoim celem w aplikacji. Jeśli jesteś z branży beauty i udzielasz usług w kategorii Uroda, pamiętaj, że to, co zachwyca jednych, innym nie przypada do gustu. Lepiej dodaj swoje wyraźne zdjęcie, niż zdjęcie wykonanego przed studniówką manicure.

Ta zasada dotyczy wszystkich kategorii. Profesjonalne, wyraźne zdjęcie, które przede wszystkim pokazuje Ciebie! To Ty oferujesz swoje usługi, to Ty wzbudzasz zaufanie w aplikacji.  A my wiemy, że dobre zdjęcie jest w stanie czynić cuda 😉

Dobre selfie naprawdę wystarczy!

Udostępnij