Idealny moment na znalezienie korepetytora (TERAZ!)

Przełom września i października to zdecydowanie najlepszy moment na znalezienie korepetycji. Za wcześnie? Nic bardziej mylnego – znajdź swojego korepetytora w HiDone już dziś!

 

Wszyscy dobrze znamy ten mechanizm odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę. I nikt nie zna go lepiej niż uczniowie, niezależnie od tego czy chodzi o podstawówkę, szkoły średnie, czy uczelnie wyższe. Do końca semestru jeszcze sporo czasu, do sesji jeszcze więcej, więc po co już teraz zaczynać poszukiwania korepetytorów? Mamy kilka niezłych powodów.

Po pierwsze – teraz wybór jest największy, a chętnych na korepetycje jest stosunkowo niewiele. Już teraz możesz ustalić kilka wstępnych korepetycji, zapoznać się ze swoim korepetytorem i złapać pierwszy kontakt. Na pewno w przyszłości, w obliczu egzaminów i wystawiania ocen, prędzej wybierze spośród wielu chętnych właśnie Ciebie – kogoś, z kim wcześniej złapał kontakt i kogo zna. 

Często korepetytorami są nauczyciele, którzy po godzinach pracy pragną dorobić do swoich nauczycielskich pensji. Już teraz ustalają sobie grafiki korepetycji na najbliższe miesiące, więc im wcześniej znajdziesz się w tym grafiku, tym lepiej dla Ciebie! 

W końcu – systematyczność. Korepetytorzy inaczej spojrzą na kogoś, kto od początku wychodził z inicjatywą zrozumienia lepiej przedmiotu. Ale w tym akurat nie to jest najważniejsze. Zaczynając dodatkową naukę już teraz, szybciej przyswoisz materiał i końcowe egzaminy, sprawdziany oraz trwające cały semestr kartkówki nie będą dla Ciebie aż takim wyzwaniem!

Korepetycje warto zacząć jak najwcześniej, nawet, jeśli wciąż czujemy w powietrzu mijające wakacje. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie i Twoich wyników. Do dzieła!

Udostępnij